Prof. Dr. Oğuz Berksun

Prof. Dr. Oğuz E. Berksun. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1986 yılında mezun oldu. Yine Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı'ndan "Dışa Vurulan Duygulanım" (Expressed Emotion) konusunda şizofren hasta aileleri üzerinde yaptığı çalışmayla 1992 yılında Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olmaya hak kazandı. 1992 yılından 1995 yılına kadar Ankara Üniversitesi Psikiyatrik Araştırma Uygulama Merkezi'nde konsültan psikiyatrist olarak çalışmalarını sürdürdü.

Psikiyatri Anabilim Dalında 1997 yılında doçent ünvanını aldıktan sonra 2001-2002 yılları arasında bir yıl süreyle Amerika Birleşik Devletlerinde Massachuset Üniversitesine Afiliye Berkshire Medical Center'da çalışmalarda bulundu. 2003 yılından bu yana psikiyatri profesörü olarak öğretim üyeliği görevine aynı kurumda devam etmektedir

İlgilendiği alanlar duygudurum bozuklukları içerisinde yer alan depresyon, iki uçlu duygu durum bozukluğu (bipolar bozukluk), anksiyete bozuklukları içerisinde yer alan panik bozukluk, yaygın anksiyete bozukluğu, fobiler, sosyal fobi, obsesif kompulsif bozukluk travma sonrası stres bozukluğu, psikotik grup içinde yer alan şizofreni, sanrılı bozukluk, psikotik depresyon, şizofreniform bozukluktur.

Ayrıca bireysel psikoterapi, evlilik ve aile terapileri diğer uzmanlık alanlarıdır.

Kitapları: 

 

Yasal Uyarı

Bu sitede bulunan bilgiler sizi aydınlatmak ve doğru yönlendirmek amacıyla düzenlenmiştir. Bu bilgileri kendinize veya yakınınıza teşhis/tanı koymak için kullanmayın.
Devamını Oku...

Randevu & Adres & Telefon

Uğur Mumcu Caddesi 79/4 Büyükesat Ankara
Randevu için
Cep: 0539 434 27 15
Sabit: 0312 446 45 60
Devamını Oku...

Muayene & Tedavi & Takip Kılavuzu

Psikiyatrik bozuklukların tedavilerinde ilaçla tedavi çok önemli bir yer tutar. İlaçla yapılan tedavi ve sadece tıbbi takip ile son derece yüzgüldürücü sonuçlar alınabilmektedir.
Devamını Oku...

Tüm Hakları Saklıdır ©PsikiyatriNet, 2015

Google Analytics Alternative